Kontakt

school.jpg, 7,5kB

Športové gymnázium zamerané na telesnú výchovu a cudzie jazyky


Adresa: Trieda SNP 54
97401 Banská Bystrica
IČO: 00 516 554
Tel: 048 / 471 28 94
Fax: 048 / 414 21 68
E-mail: sekretariat@osgbb.sk

 

Linky

 

Novinky

Absolventi ŠG na olympijských hrách

 
rok                miesto          meno                                šport

1984   ZOH    Sarajevo       Švagerko Martin                   skoky na lyžiach

1988   LOH    Soul             Melicherová Ľudmila             atletika
                                       Gombala Milan                    atletika
                                       Janoštinová Anna                 basketbal
                                       Dobrovičová Erika                 basketbal

1988   ZOH    Calgary        Medzihradská Lucia              alpské lyžovanie
                                      Bíreš Adrián                         alpské lyžovanie

1992   LOH    Barcelona     Melicherová Ľudmila              atletika
                                      Gombala Milan                      atletika
                                      Kotočová/Janoštinová/ Anna   basketbal
                                      Burianová/Dobrovičová/ Erika  basketbal

1992   ZOH    Albertvile      Medzihradská Lucia              alpské lyžovanie

1994   ZOH    Lillehammer  Medzihradská Lucia              alpské lyžovanie
                                       Jašicová Martina                   biatlon
                                       Bukvajová Jaroslava             beh na lyžiach
                                       Kutlíková Tatiana                 beh na lyžiach
                                       Švagerko Martin                   skoky na lyžiach
                                       Slušný Miroslav                    skoky na lyžiach

1996   LOH   Atlanta          Kodajová Natália                  plávanie

1998   ZOH   Nagano         Jašicová Martina                   biatlon
                                       Bukvajová Jaroslava             beh na lyžiach
                                       Kutliková Tatiana                 beh na lyžiach

2000   LOH   Sydney          Godályová Martina                basketbal
                                       Kotočová Anna                     basketbal
                                       Luptáková Martina                basketbal
                                       Libičová Lívia                       basketbal
                                       Huťková Dagmar                  basketbal
                                       Poláková Katarína                basketbal

2002   ZOH   Salt Lake       Heimschild Ivan                    alpské lyžovanie
                                       Bukvajová Jaroslava              beh na lyžiach
                                       Halinárová/Jašicová/ Martina  biatlon
                                       Kutlíková Tatiana                  biatlon  

2004   LOH   Atény            Beck Karol                             tenis
                                       Konopka Miloslav                  atletika
                                       Konopka Mikuláš                   atletika
                                       Verkin Kazimír                       atletika
                                       Jozef Krnáč                            judo

2006   ZOH   Torino           Maculová Soňa                      alpské lyžovanie
                                       Babušiak Jaroslav                  alpské lyžovanie
                                       Heimschild Ivan                    alpské lyžovanie
                                       Hučková Eva                         alpské lyžovanie
                                       Halinárová Martina                 biatlón
                                       Malák Michal                         beh na lyžiach


2008   LOH   Peking           Hrašnová Martina                  atletika
                                       Konopka Miloslav                  atletika
                                       Verkin Kazimír                      atletika
                                       Tomasová Zuzana                 atletika

2010   ZOH   Vancouver      Babušiak Jaroslav                 alpské lyžovanie
                                       Malák Michal                        beh na lyžiach
                                       Zmoray Tomáš                     skoky na lyžiach
                                       Halinárová Martina                biatlon
                                       Orszaghová Petra                 hokej

2012  LOH    London          Hrašnová Martina                  atletika

2014  ZOH    Sochi             Saalová Kristína                    alpské lyžovanie

2016  LOH  Rio de Janeiro  Hrašnová Martina                   atletika
                                       Majdán Dušan                       atletika
                                       Tišťan Martin                         atletika
                                       Gáliková Mária                      atletika